Sylwetki prelegentów

Tomasz Bonior

Tomasz BoniorEkspert ds. automatyzacji. Doświadczenie w testach automatycznych
zdobywał od 2006 r. Obecnie pracuje w Joivy Ltd programując testy E2E,
integracyjne oraz tworząc i rozwijając Continuous Integration oraz
Continuous Deployment. Wykładowca przedmiotu „Techniki i narzędzia
automatyzacji testowania oprogramowania” na Uniwersytecie
Jagiellońskim oraz na Uczelni Vistula. Założyciel szkoły programowania
testów automatycznych Test Automation School. Współzałożyciel
społeczności KraQA oraz organizator konferencji SkladQA.


Łukasz Burczak

Lukasz BurczakJestem absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Obecnie pracuję jako konsultant w firmie ForProgress, w której zajmuję się automatyzacją testów. W codziennej pracy wykorzystuję narzędzia do automatyzacji testów wydajnościowych oraz funkcjonalnych wiodących dostawców, jak i opensource. Bardzo chętnie poznaję nowe narzędzia oraz podejścia do testowania.

 


Tomasz Konieczny

Tomasz KoniecznySenior QA Engineer w XSolve zajmujący się głównie automatyzacją testów. Interesuje się szerokim zakresem zagadnień związanych z testami automatycznymi - od architektury aż po środowiska testowe. Zwolennik dzielenia się wiedzą i wymiany pomysłów - uważa, że to najszybszy sposób uczenia się. Prywatnie użytkownik Linuksa interesujący się Blockchainem, szeroko pojętym wolnym oprogramowaniem oraz technologią.

Z wcześniejszych prelekcji - Quality Excites, TestWarez (dwukrotnie) oraz Uszanowanko Programowanko.


Oleg Kulynyak

Oleg KulynyakAbsolwent politechniki Lwowskiej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Na co dzień zajmuje się automatyzacją procesu testowania aplikacji. Zawsze chętnie poznaje coś nowego, jest spragniony nowych i ambitnych wyzwań oraz doświadczeń.

Prelegent Agile & Automated Tests Poland 2017, WarszawQA. Certyfikowany trener w obszarze Lean Management, co ma swój odgłos w moim codziennym życiu, oraz życiu zawodowym.

Zbigniew Moćkun

Obecnie pracuje na stanowisku Global Head of QA Practice w firmie Cognifide, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie aplikacji internetowych, zbudowanych na bazie CMS’ów stworzonych przez Adobe (AEM) oraz Sitecore’a oraz pomaga innym firmom w procesach transformacji cyfrowej.

Zbyszek swoje doświadczenie zdobywał w międzynarodowej korporacji (Motorola), następnie średniej wielkości firmie (WeDo Technology) skąd trafił do małego startupu - Cognifide. Tam spędził ostatnie 10 lat mając szczęście bycia częścią transformacji swojej firmy od startupu do dojrzałej organizacji.

Od początku zwolennik automatyzacji, open source oraz metodyk zwinnych (woli Kanbana od  Scrum’a). Obecnie mocno promuje takie podejścia jak Shift Left czy Continuous Delivery. Wierzy, iż developer to przyjaciel od którego możemy się wiele nauczyć (ze wzajemnością), a nie wróg.

Współtwórca PTaQ (Poznań Testing and Quality Group), autor artykułów o automatyzacji między innymi do “Testing Experience”, a od czasu do czasu prelegent.


Jakub Rosiński

Jakub RosińskiPrzygodę z testowaniem zaczął ponad dekadę temu i przez ten czas testował aplikacje i urządzenia mobilne, aplikacje bazodanowe, medyczne, oprogramowanie obsługujące loterie (nie wie jakie padną numery) w firmach jak Samsung, Opera Software, Acxiom, Roche, czy IGT (dawniej Gtech). Teraz organizuje pracę zespołu testowego Direct Communication dla firmy Tacton – tworzącej bardzo uniwersalny konfigurator – przede wszystkim dla przemysłu.

Wraz z częścią swojego zespołu bawił się świetnie na TestingCup i doczekał się „honorable mention” w pierwszej dziesiątce! Wróci po więcej. Nie tylko po współzawodnictwo, ale i część konferencyjną, i networkingową. Kocha środowisko testerskie za jego otwartość i przyjacielskość; uważa, że grupa Testowanie oprogramowania jest jednym z fajniejszych miejsc w polskim internecie. Podobno wsławił się na tejże grupie jako „Nadworny Ewaluator CV”, ale nie spoczął na laurach i bierze udział również w innych inicjatywach – nieformalnych spotkaniach i konferencjach.

Solidnie certyfikowany tester i test manager szkolący innych testerów (oraz adeptów i adeptki testowania).

Prywatnie „po prostu” kolejny fajny człowiek, a ponadto mąż, ojciec, motocyklista i jedyny mężczyzna w domu 3 kobiet.


Łukasz Rzońca

Ekspert w dziedzinie testów i automatyzacji z 10 letnim doświadczeniem, które zdobył w zagranicznych firmach takich jak Bwin, Spil Games, Analytics SEO.

Uwielbia łączyć różne style i próbować wielu podejść, aby zbudować działające procesy testowania oraz automatyzacji dla całych organizacji używając coraz nowszych technologii i narzędzi.

Motto „Build Bridges, not Silos” motywuje go do budowania automatyzacji w taki sposób, aby była wykorzystywana przez wszystkie szczeble developmentu i biznesu.

Pasjonat podejścia Agile, DevOps, Continious Integration oraz Delivery.

 


Jan Sabak

Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od dwudziestu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami Zapewnienia Jakości. Obecnie pracuje dla AmberTeam Testing, gdzie dba o to, żeby kierownicy działów IT oraz kierownicy projektów spali spokojnie mając pod kontrolą ryzyko projektowe. Posiada certyfikaty ISTQB CTFL oraz wszystkie CTAL. Prowadzi szkolenia z zakresu testowania. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych.

Jest współautorem książki „Agile Testing Foundations: An ISTQB Foundation Level Agile Tester guide”.


Marcin Stachowicz

Marcin StachowiczAbsolwent Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Pracuje jako Quality Assurance Specialist w PGS Software. Testowaniem automatycznym zajmuje się od 2013 r. Specjalizuje się w Selenide i Selenium WebDriver wraz z Cucumber.
Poza pracą tworzy projekty oparte o mikrokontrolery.

 

 


Filip Słomski

Skończyłem studia informatyczne, mam ponad 4-letnie doświadczenie w branży testerskiej, z czego ponad 3 lata w automatyzacji testów (przede wszystkim selenium-gherkin w PHP/Python) w kilku firmach. Byłem prelegentem m.in. na Testwarez, Phpers, PTAQ.

 

 

 


Patrycja Tomaszewska

Patrycja TomaszewskaSwoją przygodę z testowaniem zaczęła w 2013 roku już na stażu. Dyplomowana w zastosowaniu matematyki i informatyki w logistyce. Doświadczona w projektach sektora publicznego i prywatnego. Aktualnie testuje zwinnie złożony konfigurator stosowany w szeroko rozumianym przemyśle od automotive po służbę zdrowia w Direct Communication dla firmy Tacton. Chętnie pomaga koleżankom i kolegom prowadząc wewnętrzne szkolenia, ale jak sama mówi najlepiej czuje się organizując warsztaty, które łączą teorię z praktyką. Wielka zwolenniczka i ewangelistka SCRUMa zarażająca nim innych (w tym poprzez warsztaty). Certyfikowany zwinny tester i SCRUM Master. Chętnie uczestniczy w wydarzeniach środowiska testerskiego. Zajęła 5 miejsce w zawodach drużynowych Testing Cup 2017. Przygodę z automatyzacją zaczęła niedawno, ale widzi w niej wiele zalet (szczególnie w zwinnych projektach) - nie zapominając o wadach i potrzebach testów eksploracyjnych. Prywatnie dużo podróżuje, gra na perkusji i piecze pyszne ciasta.


Piotr Ślęzak

Piotr ŚlęzakJest ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działa jako
manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT.
W swojej karierze założył takie organizacje jak: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, CORRSE, ForProgress czy Oxford Acoustic. Od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji.
Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu.
Koncentruje się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.
Od zawsze kieruje się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jest ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie. W swoich działaniach przedkłada ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.
Doradzał firmom z całego świata, takim jak: PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile,Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB,Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego.
Regularnie występuje na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.