HOME
O NAS
CALL FOR PAPERS
GALERIA
RADA PROGRAMOWA
ORGANIZATOR

ConSelenium 2022

TERMIN: 1 - 2 GRUDNIA 2022
HOME
O NAS
CALL FOR PAPERS
ConSelenium_LOGO_rgb_białe
GALERIA
RADA PROGRAMOWA
ORGANIZATOR

ConSelenium 2022

TERMIN: 1 - 2 GRUDNIA 2022

Nasi Prelegencji

Emilia_Lendzion_Barszcz

Emilia Lendzion - Barszcz

 

QA Architect w SII Polska, QA Platform Lead w Wordline, szkoleniowiec, a w sercu po prostu testerka. Z kodowaniem związana ponad 18 lat, a z wydajnością 7. Dzieli się wiedzą współorganizując konferencję test:fest, prowadząc stronę na FB JavaGirl, organizując wiele akcji i warsztatów charytatywnych.

Podczas ConSelenium będzie chciała wzbudzić w Tobie ciekawość i wyjście poza strefę komfortu w testach wydajnościowych.

Mariusz Kapczyński

 

Od prawie 9 lat jestem związany z testami i ich automatyzacją. Przez ten czas miałem okazję poznać wiele gałęzi związanych z IT (Telco, FinTech, Automotive, GameDev) i zajmować się procesami wdrażania jakości dla różnorodnych systemów. Od przeszło 5 lat zajmuje się testami automatycznymi i ich architekturą w obszarze narzędzi webowych - obecnie w Huuuge Games pełnię funkcję Test Automation Architect.

Prywatnie jestem wielkim fanem wszelkiego typu gier, szczególnie tych osadzonych w realiach cyberpunka lub fantasy.

Mariusz Kapczyński
Grzegorz Dawid

Grzegorz Dawid

 

Dziewiętnaście lat doświadczenia w zakresie zarządzania projektami IT, analizy wymagań, zarządzania testami (zespoły do 40 osób), oraz testowania. Certyfikowany test managerem (ISTQB - Certified Tester Advanced Level). Zarządzał testami w dużych projektach regulacyjnych (wdrożenie BASEL II oraz MIFID II) oraz w projektach migracji danych, w tym w migracji całego banku.

Mistrz Polski w testowaniu oprogramowania Testing Cup jako zawodnik indywidualny. Dwukrotnie członek komisji sędziowskiej Testing Cup.

Obecnie kieruje działem testów w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, zarządza również projektem wdrożenia technologii RPA w Funduszu.

Jakub Rosiński

 

Przede wszystkim sercem i duchem tester z ponad 10-letnim doświadczeniem praktycznym.

Aktualnie QA Manager w fintech już-nie-startupie Migo.money. Testował aplikacje i urządzenia mobilne, systemy CRM, aplikacje wspierające badania medyczne, systemy loteryjne, CPQ i bankowe. Przeprowadza testy integracyjne, systemowe oraz akceptacyjne – odbiorczo i wspierając klientów. Pracuje i wierzy w podejście zwinne, zaufanie w zespołach i samoorganizację – sprawdziło się, gdyż miał zaszczyt być częścią zwycięskiego zespołu na TestingCup 2019. Testuje automagicznie i manualnie – głównie eksploracyjnie.

W podanej kolejności jest krytykiem, trenerem (akredytowanym) i posiadaczem ISTQB®. Chętnie uczestniczy w spotkaniach i konferencjach jako słuchacz, ale lubi też gadać i dzielić się wiedzą z innymi. Uwielbia konstruktywnie kwestionować (i gdy jego działania i pomysły są kwestionowane) i przemyślane #tozależy.

Prowadzi kanał yt TestITka, na którym publikuje sesje eksploracji w wykonaniu fantastycznych gości.

Kuba Rosiński
Krzysztof_Kołodziejczyk

Krzysztof Kołodziejczyk

 

Jako inżynier oprogramowania zajmuje się tworzeniem oraz utrzymaniem projektów automatyzacji testów. Swobodnie posługuje się technologiami wykorzystywanymi w automatyzacji testów m.in.: Selenium, TestNG, Node.js, Nightwatch.js, Cypress.

Ścieżkę rozwoju ściśle związał z Testerzy.pl Jednak szukając nowych wyzwań chętnie współpracuje z wieloma mniejszymi ale też i kluczowymi firmami, nie tylko na rynku Polskim, m.in. ING Bank / ING Dla biznesu czy Rossmann. Posiada doświadczenie w budowie frameworków testowych. Zaangażowanie oraz poszukiwanie nowych wyzwań zaowocowało współpracą z wieloma mniejszymi, ale również i kluczowymi firmami, nie tylko na rynku Polskim, m.in.: ING Bank / ING Dla Biznesu czy Rossmann.

Współpraca ta na różnych szczeblach organizacji klientów, przez specjalistę od automatyzacji testów, lidera zespołu, lidera projektu, czy audytora po mentora, prowadzącego wsparcie dla już istniejących projektów, lub nowo tworzonych i tworzących je osób, nadal pozwala mu zdobywać nowe doświadczenia.

Jednocześnie jako trener prowadzi wsparcie nie tylko dla testerów, prowadząc szkolenia z zakresu teorii testowania w modułach podstawowych i specjalistycznych, czy praktyczne warsztaty z zakresu języków programowania (JAVA, JavaScript) i automatyzacji testów z wykorzystaniem różnych narzędzi (m.in.: Selenium, Nightwatch.js, Cypress)

Prywatnie chętnie dzieli się wiedzą, zarówno podczas prowadzonych wykładów na konferencjach, webinarów czy pisząc treści wypełnione wiedzą na portalu Testerzy.pl Jest zapalonym graczem, choć nie ogranicza się stricte do gier komputerowych i planszówki nie są mu obce, nadal znajduje czas na podróże „offline”.

Michał Buczko

 

Od ponad 20 lat wspiera firmy w organizacji i optymalizacji procesów weryfikacji oprogramowania. Wspiera testerów w budowaniu planów rozwoju. Obecnie stara się wspierać projekty w zarządzaniu jakością na wszystkich etapach rozwoju oprogramowania. Wierzy w pracę i decyzje oparte o wartościowe informacje i uzasadnienia, wspiera zespoły w budowie metryk i dashboardów, które pomogą im taką analizę dokonać i samodzielnie wyciągnąć wnioski.

Obecnie pracuje jako Quality Manager w Viessmann R&D Centrum Wrocław, gdzie wspiera zespoły w projektach platformowych i mobilne dla techniki grzewczej. W wolnym czasie strzela z łuku, łowi ryby, drukuje 3D i degustuje rum.

Michał Buczko
Jan Sabak

Jan Sabak

 

​​Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od dwudziestu pięciu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami Zapewnienia Jakości. Obecnie pracuje dla AmberTeam Testing, gdzie dba o to, żeby kierownicy działów IT oraz kierownicy projektów spali spokojnie mając pod kontrolą ryzyko projektowe. Posiada siedem certyfikatów ISTQB. Prowadzi szkolenia z zakresu testowania. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Pomysłodawca, założyciel i były członek Zarządu Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Pomysłodawca i organizator pierwszych edycji konferencji Testwarez i ConSelenium. Jest współautorem książki „Agile Testing Foundations: An ISTQB Foundation Level Agile Tester guide”.

Przemysław Libudzic

 

Specjalista w zakresie automatyzacji testów dla aplikacji na systemy iOS i Android. Miłośnik ciągłego ulepszania i upraszczania żmudnych procesów związanych z dostarczaniem oprogramowania. Zawsze chętny do dzielenia się wiedzą, czasem nawet z gumowymi kaczkami.

Przemek_Libudzic
Piotr Wieczorek

Piotr Wieczorek

 

Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży IT i nowych technologii. Kiedyś administrator i programista, później dyrektor IT, doradca, freelancer. Budował i rozwijał systemy technologiczne dla pierwszych sieci telefonii komórkowej (Centertel/Orange, Era/T-Mobile), jako doradca pracował w EY gdzie m.in. realizował projekt przekazania do Microsoftu działu telefonów komórkowych firmy Nokia. Pracuje w Toruniu, gdzie był doradcą, a także zarządzał operacjami IT w grupie kapitałowej branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia. Aktualnie prowadzi i nadzoruje kilka projektów, które wykorzystują komponenty technologii chmurowej.

Igor Domin

 

Tester oprogramowania z 10 letnim doświadczeniem manualnym i automatyzacji weba i mobilek w różnorodnych projektach od startupów do korpo. Ostatnie lata pracuję w Ryanair nad tym żeby główna aplikacja stała jeszcze lepsza. Podróżnik (praca w branży lotniczej to zachęca) i człowiek rodzinny. To moje drugie wejście na Conselenium, miałem przyjemność być prelegentem w 2019.

igor-domin
tadeusz-brylkowski

Tadeusz Brylkowski

 

​​Tester oprogramowania z 6 letnim doświadczeniem, który większość czasu spędził automatyzując aplikacje mobilne z Appium, XCUITest i Espresso. Od Androida Studio zdecydowanie woli Xcode i iPhony. Zainteresowany nowy technologami jak SwiftUI, NFT, Web3. Po pracy ojciec i mały podróżnik z Ryanair.

Jarek Szewczuk

 

Jestem przedsiębiorcą, założycielem spółek technologicznych dostarczających rozwiązania biznesowe, doradcze i szkoleniowe. Oficerem w cywilu, absolwentem prestiżowego Wydziału Cybernetyki WAT. W pracy najważniejsi są dla mnie ludzie i ich talenty – sztuką zarządzania ludźmi jest umożliwić im rozwinięcie skrzydeł. Jestem zwolennikiem podejścia multidyscyplinarnego – synergii umiejętności dziedzinowych i kompetencji „miękkich”, myślenia analitycznego, konkretnych działań detalicznych ale w kontekście szerszej strategii. Staram się sukcesywnie rewolucjonizować rynek, łącząc tradycyjne, solidne podejście z nowoczesnymi technologiami, stawiając na prostotę, skuteczność i logiczność rozwiązań, mądrą optymalizację i łatwość adaptacji do zmieniającego się otoczenia. Moją misją w biznesie jest szukanie najlepszych rozwiązań w znanym kontekście, budowanie relacji opartych na dobrej pracy i zaangażowaniu oraz wzajemnym szacunku. Wierzę w Agile jako zwinność i elastyczność, dobrą inżynierską robotę, codzienną innowację, solidne podstawy metodyczne, otwartość na współpracę i pilnowanie własnych obowiązków.

Cenię work-life balance, bo człowiek wewnętrznie spójny łatwiej osiąga sukcesy prywatne i zawodowe.

jarek szewczuk
radek-lawgmin

Radek Lawgmin

 

Radek, jako inżynier QA, w swojej pracy odpowiada, za budowanie strategii zapewniania jakości w projektach IT. Poza optymalizacją procesów wytwarzania oprogramowania bierze także udział w definiowaniu wymagań, a następnie ich walidacji z uwzględnieniem wymagań niefunkcjonalnych (dostępność, wydajność i bezpieczeństwo) oraz w aktywnościach związanych z automatyzacją testów w CI/CD. Posiada 19-letnie doświadczenie w projektach dostarczanych dla międzynarodowych klientów (w tym 10 lat w projektach budowanych w oparciu o Adobe Experience Manager). Radek występował także w roli prelegenta na kilku międzynarodowych konferencjach poświęconych szerokiej tematyce zapewniania jakości oprogramowania, na których opowiadał o automatyzacji porównywania wizualnego i optymalizacji testów regresyjnych w CI/CD.

Maciej Laskowski 

 

Podąża obecnie ścieżką praktykującego architekta oprogramowania. Wykorzystuje swoje inżynierskie doświadczenie i bierze czynny udział w procesie projektowania i wytwarzania oprogramowania. Prostota, czytelność i gotowość do produkcyjnego użycia to główne cechy, które ceni w rozwiązaniach. Jego holistyczne podejście do wytwarzania oprogramowania sprawia, że w naturalny sposób stał się zwolennikiem ruchu DevOps. Obszary, w których się specjalizuje to integracja systemów, ich skalowalność, automatyzacja, analiza kompromisów architektury oraz wykorzystanie rozwiązań chmurowych. Maciej lubi dzielić się wiedzą na konferencjach, meetupach, pisząc artykuły, a także kodem, który udostępnia na GitHub w ramach projektów open-source.

maciej-laskowski
Patryk Raba

Patryk Raba

 

​​Patryk pracuje od 2013 roku jako tester, a od niedawna także jako Release Manager. Aktywny w środowisku crowdtestingowym, jako Test Engineer dla jednej z największych tego typu firm na świecie. Z zamiłowania tester aplikacji mobilnych posiadający swój własny device lab składający się z blisko 80 urządzeń mobilnych – jednocześnie wielki przeciwnik testowania na emulatorach. Poza byciem QA również właściciel dużej strony poświęconej jednej z najlepszych gier sandboxowych – Minecraft.

Damian Brzęczek

 

​​Pracuje w branży od ponad 8 lat, aktualnie jako Test Development Engineer w Sii. Członek Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Brał udział w tłumaczeniach sylabusów ISTQB TAE oraz ISTQB TTA. Pasjonat programowania i testów automatycznych. Zwolennik szkoły CDT (Context Driven Testing) oraz testów eksploracyjnych. Uważa, że pasja, a także komunikacja w zespole oraz na zewnątrz to najważniejsze aspekty w naszej branży. Po pracy lubi pobiegać lub zmęczyć się na siłowni i dobrze zjeść.

Damian Brzęczek
Tomasz Klepacki

Tomasz Klepacki

 

Test Automation Lead oraz Test Achitect w JIT Team. Od 10 lat specjalista w projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla aplikacji webowych oraz testów wydajnościowych. Doświadczenie w obszarze testowania zdobywał m.in. w projektach w branży ubezpieczeniowej, morskiej, zarządzania informacją oraz e-commerce. Obecnie pełni rolę QA-Devops Leada w greckiej firmie Signal Ocean, dostarczającej platformę odpowiedzialną za analizę danych dla branży zarządzania statkami. Entuzjasta testowania automatycznego, nowych technologii oraz tematyki Test Ops. Oprócz tego stara się udzielać w społeczności testerskiej jako speaker oraz trener.

Wróć na stronę główną
Scroll to Top