Rada Programowa ConSelenium

null

Monika Lichota-Cywińska

Przewodnicząca Rady Programowej

QA Manager, od kilkunastu lat związana z branżą IT i obszarem zapewnienia jakości oprogramowania. Certyfikowany Tester Oprogramowania i Kierownik Testów. Rozpoczynała swoją ścieżkę zawodową od uczelni technicznej, na której prace dyplomowe oraz badania naukowe dotyczyły testowania oprogramowania. Przeszła cierpliwie i po kolei szczeble kariery zawodowej Testera – od praktyk studenckich, poprzez testera, analityka testów, inżyniera automatyzacji, konsultanta, audytora, po lidera zespołu testów, koordynatora prac projektowych oraz kierownika testów, aby finalnie zbudować testerski zespół specjalistów z dziedziny QA.

Testowanie oprogramowania jest dla niej nie tylko codzienną pracą, ale przede wszystkim życiową pasją, którą chętnie dzieli się z innymi. Na potrzeby własnych projektów i zespołu prowadzi warsztaty kreatywnej pracy w zespole, koreluje potrzeby biznesowe i projektowe z celami rozwoju osobistego pracowników, wspiera rozwój umiejętności miękkich, gdzie zadania same w sobie stają się wyzwaniem i czynnikiem motywującym.

Poza pracą zawodową czynnie wspiera organizacje lokalne i studenckie, propagując wiedzę i dobre praktyki z zakresu testowania oprogramowania. Jeden z Organizatorów inicjatywy lokalnej WarszawQA (www.warszawqa.pl). Prywatnie Mama, która nie lubi stać w miejscu i nie zna pojęcia czasu.

null

Piotr Ślęzak

Członek Rady Programowej

Jest ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działa jako manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT.

W swojej karierze założył takie organizacje jak: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, CORRSE, ForProgress czy Oxford Acoustic.
Od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji. Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu. Koncentruje się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.

Od zawsze kieruje się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jest ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie. W swoich działaniach przedkłada ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.

Doradzał firmom z całego świata, takim jak: PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile, Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB, Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego.

Regularnie występuje na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.

null

Jan Sabak

Członek Rady Programowej

Jest ekspertem w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów.

Od dwudziestu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami Zapewnienia Jakości.

Obecnie pracuje dla AmberTeam Testing, gdzie dbamy o to, aby kierownicy działów IT oraz kierownicy projektów spali spokojnie mając pod kontrolą ryzyko projektowe. Posiada certyfikaty ISTQB CTFL oraz wszystkie CTAL. Prowadzi szkolenia z zakresu testowania. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką.

Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Jest współautorem książki „Agile Testing Foundations: An ISTQB Foundation Level Agile Tester guide”.