Warsztaty ConSelenium 2020

Ceny biletów:

1223 PLN netto – warsztat + konferencja

733 PLN netto – konferencja

Grzegorz Holak, Łukasz Bartyzel – „Wstęp do automatyzacji testów API z Java”

Nie samym Selenium tester żyje;)

Codziennością testera technicznego w większości projektów są testy UI. Mimo że często stanowią podstawę automatyzacji w projekcie, to trzeba wiedzieć że nie wszystko da się nimi przetestować. Zdarza się że system/aplikacja którą testujemy może składać się z samego backendu, lub też jest bardzo dużo funkcji które musimy lub też możemy przetestować jedynie za pomocą testów API. Tutaj z pomocą przychodzi nam REST-Assured, biblioteka która pozwala wykonywać testy za pomocą protokołu HTTP. Na warsztacie dowiecie się czym jest API, REST i SOAP, oraz jak wysyłać za jego pomocą zapytania. Nauczycie się jak prawidłowo pisać testy zgodnie ze sztuką, jak od zera zbudować prosty framework testowy i w jaki sposób go rozwijać. Wszystko to w połączeniu z Javą, która jest obecnie najczęściej spotykanym językiem w wielu projektach. Co ciekawe, wszystko co napiszecie będziemy testować na specjalnie przygotowanej przez nas apce. Aplikację udostępniamy wam jako open source, abyście mogli później ćwiczyć swoje umiejętności, ale też i ją rozwijać.

Konrad Gomulski – „UiPath – jak użyć go do automatyzacji testów”

  • RPA z powodzeniem wyręcza pracowników w nudnych i powtarzalnych czynnościach.
  • Automatyzacja testów z powodzeniem wyręcza Testerów od powtarzania setki razy tych samych, nużących przypadków testowych, ale jej wdrożenie wymaga czasu i umiejętności.

Dzięki prostocie oraz szybkości wdrożenia RPA może skutecznie ten czas skrócić. Na tych warsztatach prowadzący postara się pokazać jak użyć jednego z najpopularniejszych narzędzi do Robotyzacji Procesów przy tworzeniu Testów Automatycznych.

Piotr Baran – „Testowanie API z pomocą SOAP UI”

Umiejętność przygotowania testów API jest jedną z podstawowych testerskich umiejętności. Współczesne oprogramowanie coraz częściej oparte jest o architekturę wykorzystującą REST API, czy to do integracji z zewnętrznymi serwisami, czy to po prostu do komunikacji back-end – front-end. Z drugiej strony ciągle jeszcze wspierane są systemy oparte na protokole SOAP. Bez względu na to czy testujemy nowoczesny system, czy wspieramy aplikacje legacy, warto znać narzędzie do testowania API SOAP i REST.

Damian Brzęczek – „C#? Rusz głową, zacznij automatyzować!”

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z automatyzacją wykonania testów UI to ten warsztat jest idealny dla Ciebie! Dzięki niemu zdobędziesz potrzebne umiejętności i poznasz jedne z najlepszych praktyk.

Łukasz Burczak- „Warsztat o robotyzacji procesów biznesowych”

Rynek narzędzi do robotyzacji procesów biznesowych jest ogromny. Każdego roku pojawia się nowe rozwiązanie do budowania robotów. Micro Focus stworzył swoje rozwiązanie bazując na dziesiątkach lat doświadczenia w automatyzacji testów i automatyzacji procesów biznesowych. 

Podczas warsztatu będziesz mógł poznać czym jest Micro Focus RPA, jak z niego korzystać i do czego go używać. Będziesz miał możliwość stworzyć własnego robota, może pierwszego w życiu, i porównać to doświadczenie z tworzeniem automatów testowych. Czy to jest coś innego? przekonaj się sam przychodząc na warsztaty.

Autor zostanie podany wkrótce- „Selenium vs Micro Focus UFT”

Selenium jest najbardziej znanym narzędziem open source do testowania funkcjonalnego. Z drugiej strony Micro Focus UFT to najpopularniejsze na świecie narzędzie komercyjne również służące do testowania funkcjonalnego. Poprzednio było to HP Unified Functional Testing a jeszcze wcześniej Mercury Quick Test Professional. 

Podczas warsztatu będziesz miał możliwość poznać świat komercyjnego testowania. Przedstawię czym się różni to narzędzie od Selenium a w czym jest podobne. Będzie można zobaczyć gdzie jest ono lepsze a może gdzie jest gorsze. Zobaczyć jak można budować testy automatyczne oraz jak szybko i łatwo tworzyć spójne testy dla różnych technologii. 

Samodzielnie będziesz mógł ocenić czy warto zainwestować z komercyjne rozwiązanie do automatyzacji czy zostać przy Selenium.
Przedstawię jak możesz przejść i czy w ogóle możliwe jest przejście z Selenium do Micro Focus UFT. 

Historia tych dwóch narzędzi jest bardzo ciekawa i warta przytoczenia a wręcz zobaczenia na własne oczy i ręce jak się tworzy testy w największej konkurencji wśród narzędzi testowych.